Για την εξυπηρέτηση των  μαθητών της Β' Γυμνασίου του 1ου Γυμνασίου Κω που παρακολούν τα μαθήματά τους στο 6ο Δημοτικό στο Πλάτάνι, ανακοινώθηκαν από το Δήμο Κω τα παρακάτω δύο δρομολόγια της ΚΕΚΠΑΠΥΑΣ:

Μεσσαριά

Αφετηρία 13.15 από ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΟ και συνεχίζει - ΦΩΚΑΛΙΑ - ΙΠΠΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ - ΠΑΛΙΟ ΓΑΛΑΤΑΔΙΚΟ - ΕΠΑΡΧΕΙΑΚΗ ΟΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΥΜΦΑΙΑΣ (ΣΗΜΑΙΕΣ) - ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ Ε? - ΦΙΛΗΜΩΝΟΣ - ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ - ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΟΔΥΣΣΟΥ - ΚΥΔΩΝΙΩΝ - ΕΦΕΣΣΟΥ - ΒΑΣΙΛΕΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ (ΦΥΛΑΚΕΣ) - ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΝΑΘΑΝΑΗΛ - ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ - ΚΕΡΑΜΟΥ - ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - ΒΕΡΕΝΙΚΗΣ (ΤΕΡΜΑ)

Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ 18.20 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΜΕ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ.

MINI BUS 3
Αφετηρία 13.00 από ΑΚΤΑΙΟΝ - ΚΟΡΑΗ- ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ - ΜΑΡΙΝΑ - ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΟΔΗΣΣΟΥ - ΛΕΥΚΗΣ - ΜΙΛΗΤΟΥ - ΠΕΡΓΑΜΟΥ - ΣΜΥΡΝΗΣ - Μ.ΑΣΙΑΣ - ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ - ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ - ΒΑΣ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΑΚΤΑΙΟΝ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ - ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ - ΝΥΜΦΑΙΑΣ - ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ - ΙΚΑ (ΤΕΡΜΑ).

Εκεί αναγκαστικά θα πρέπει οι μαθητές να αποβιβάζονται από την απέναντι πλευρά του δρόμου.
Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ 18.35 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.

ΙΚΑ (ΑΡΧΗ) - ΚΕΡΑΜΟΥ - ΑΓ. ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ - ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΝΑΘΑΝΑΗΛ - ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΠΑΠΑΘΕΩΦΑΝΟΥΣ - ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΑΚΤΑΙΟ - ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ - ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ - ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ - ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ - ΜΑΡΙΝΑ - ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΟΔΗΣΣΟΥ - ΛΕΥΚΗΣ - ΜΙΛΗΤΟΥ - ΠΕΡΓΑΜΟΥ - ΣΜΥΡΝΗΣ - Μ.ΑΣΙΑΣ - ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗ - ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ - ΒΑΣ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Β? - ΑΚΤΑΙΟΝ (ΤΕΡΜΑ)

Διευκρινίζουμε ότι τα δρομολόγια και ωράρια μπορεί να τροποποιηθούν με την οριστικοποίηση του προγράμματος των σχολείων σε αργότερη ημερομηνία.