Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 1ου Ιπποκράτειου Γυμνασίου Κω.

Μέσα από την ιστοσελίδα θα μπορείτε να ενημερώνεστε για τη λειτουργία του σχολείου, για τις δράσεις και διακρίσεις των μαθητών μας.

Στόχος είναι να εργαστούμε όλοι για μια σχολική χρονιά αποδοτική, δημιουργική και αποτελεσματική, ώστε να φανούμε αντάξιοι της εμπιστοσύνης σας.

Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά και καλή περιήγηση στην ιστοσελίδα μας.

Οι Λέσχες Ανάγνωσης του 1ου Γυμνασίου Κω σας προσκαλούν σε μία εκδήλωση αφιερωμένη στη συγγραφέα Ελένη Πριοβόλου και στα βιβλία της "Μαζί" και "Φύλακες των Αστεριών".

Η εκδήλωση θα γίνει την Παρασκευή 13-5-16 στο Θέατρο "Σφαγείο" στις 8:00 μ.μ.

Το διήμερο 13-14 Μαΐου ήταν κοντά μας, καλεσμένη των Λεσχών Ανάγνωσης του 1ου Γυμνασίου Κω, η κ. Πριοβόλου. Η συγγραφέας παρευρέθηκε σε εκδήλωση, η οποία βασιζόταν στα βιβλία της «Μαζί» και «Οι φύλακες των αστεριών» και συναντήθηκε και με τους μαθητές των Λεσχών Ανάγνωσης.

Η εκδήλωση προς τιμήν της πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Πολυχώρο Σφαγείο , έναν πολύ ιδιαίτερο θεατρικό χώρο του νησιού και περιλάμβανε μια παντομίμα από τους μαθητές της Λέσχης Ανάγνωσης της Α Γυμνασίου, την ανάγνωση αποσπασμάτων από το βιβλίο «Οι φύλακες των αστεριών» από τους μαθητές της Λέσχης Ανάγνωσης της Γ Γυμνασίου και τη δραματοποίηση του βιβλίου «Μαζί» από τους μαθητές της λέσχης Ανάγνωσης της Β Γυμνασίου.

Το Σάββατο 14 Μαΐου η συγγραφέας συναντήθηκε με τους μαθητές όλων των Λεσχών Ανάγνωσης στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας.

ΠΡΙΟΒΟΛΟΥ

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kJVi5KRh3m4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>